KONULAR

ONLİNE PSİKOLOJİK DANIŞMANILIK

 20 Mart 2021 Cumartesi  Inila Digital
Devamı

BİREYSEL DANIŞMANLIK

 11 Şubat 2017 Cumartesi  Inila Digital

Kişinin içinde bulunduğu mevcut durum içerisinde, kendisini rahatsız eden, değiştirmek ya da geliştirmek istediği davranışlarını ya da özelliklerini, değiştirmek ve geliştirmek için kullanılan her türlü bilişsel ve davranışsal yöntemleri içeren terapotik süreçtir.

Devamı

EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

 11 Şubat 2017 Cumartesi  Inila Digital

Evlilik birlikteliği içerisinde ortaya çıkan problemleri irdeleyen ve çözmeye yarayan, yönlendirici terapilerin ortak adıdır. İlişkilerdeki değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftlerdeki yakın ilişkinin çalışıldığı psikoterapinin alt dalıdır.

Devamı

EBEVEYN DANIŞMANLIĞI

 11 Şubat 2017 Cumartesi  Inila Digital

Çocukların gelişim özellikleri, çocuklarla iyi iletişim yöntemleri, etkili ebeveyn tutumları vb. durumlar hakkında aileyi bilgilendirme ile anne-baba-çocuk arasında ortaya çıkabilecek sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik, yürütülen psikoterapotik süreci ifade eder.

Devamı

Uzman Psikologdan Profesyonel Destek Almak İçin Arayın:

Tel: 0 212 706 40 80

Haftanın her günü: 09:00 - 20:00

...

ya da

Mesaj yazarak iletişime geçin

Bize Kimler Neden Başvurur?

 • Gençlerin becerilerini, ilgi alanlarını, fiziksel ve duygusal güçlerini geliştirerek hayata hazır bir birey olmalarında koç'luğa ihtiyaç duyanlar
 • Ergenlik dönemindeki çocuklarıyla iletişimde zorlananlar
 • Gençlerini kötü alışkanlıklardan ve yanlış arkadaşlıklardan, tehlikeli ideolojik gruplardan korumak isteyenler
 • Ergenlerini odalarından çıkaramayan, bilgisayar başından koparamayanlar
 • Değişen bedenlerini, yaşadıkları duygusal dalgalanmaları, aile ile çatışmalarını, hayallerini, beklentilerini, korkularını bir profesyonelle paylaşmak isteyen gençler
 • Yaşam koşulları ile baş edemeyen, stresini hafifletmek isteyen, davranışlarını sorgulayan, çocukları veya eşleri ile iletişimde zorlanan, meslek hayatlarında sorun yaşayan olumsuz duygularından ve düşüncelerinden uzaklaşmak isteyen genç ve yetişkinler
 • Yoğun çalışan, çocuklarıyla yeterince ilgilenemediklerini düşünen anne babalar
 • Ayrılmış, boşanmış veya boşanmayı düşünen ebeveynler
 • Dünya görüşü, eğitim anlayışı ve değerleri farklı olan eşler 

Bizden, telefon ederek online randevu olarak randevu alabilirsiniz. Telefon ederek randevu isteyenlere, Sekreterimiz birkaç soru soru yönelttikten sonra online doldurabileceğiniz ayrıntılı başvuru formu (Anamnez) doldurmanız konusunda yönlendirecektir. Başvuru formu, bizim sizleri ve başvuru nedenini anlamamızı, sizin de bizi tanımanızı amaçlamaktadır. Bu form doldurulduktan sonra tarafımıza ulaşacaktır. Randevu tarihinden önce bize ulaştırdığınız başvuru formundan, çocuğunuz ve sizler hakkında bir ön bilgi ediniyoruz. Bizde gizli tutulan bu önbilgi, zaman kaybını önlediğinden, çalışmalarımızı hızlandırıyor.

İlk görüşme çok önemlidir, hakkınızdaki ön bilgilerin tamamlandığı, başvurma nedeninizin belirlendiği, soru ve sorunlarınızın tartışıldığı bir görüşmedir. Nadir de olsa bazı hallerde, bu ilk görüşme sırasında anne babayı tanıma, soru veya sorunu anlama, gözlem yapma, gözlem bulgularımızı paylaşma ve önerilerimizi sunma fırsatını buluruz, çalışmamız tek kerede tamamlanmış olur. Bazen bir izleme görüşmesine gerek olur, bazen olmaz.

Bazı hallerde, ilk görüşme uzun bir çalışmanın sadece başlangıcını oluşturur.Sorunun tanımlanamadığı veya karmaşık olduğu, birden fazla çözümlenecek sorunun bulunduğu, görüş ayrılıklarının yoğun olduğu durumlarda, çalışma genellikle tek görüşme ile sınırlı kalmaz. Okulla ilgili sorunların çözümü, duygusal veya davranışsal sorunlarla başetme, ergenle iletişim kurma gibi durumlarda önce gözlem ve testlerle tanıma ve değerlendirme tamamlanır, sonra birey ve aile bulgular hakkında bilgilendirilir, çözüm önerileri tartışılır, gerekirse bireysel veya grup çalışmasına karar verilir, çalışma sonunda tekrar bir değerlendirme yapılır, yeni öneriler paylaşılır, gerek görüldüğünde bir izleme çalışması planlanır.

Bir yandan incelemeler yapılırken, öte yandan sorunun türüne göre, ailenin izniyle, okulla, nöroloji veya psikiyatri uzmanlarıyla temas kurularak, ekip çalışması sürdürülür. İster bireysel, ister grup, verdiğimiz hizmetin yararlı olması, çalışmanın sürekliliği ve başvuranların işbirliği ile mümkündür, bu da ancak başvuranların bize ve yöntemlerimize güvenmesi ile sağlanabilir, bu güvenin oluşabilmesi için yapılacaklar hakkında uzmanlarımıza soru sormaktan çekinmeyin. Açıklık, dürüstlük, çalışma ilkelerine saygı, sabır, sebat ve güven, verimli çalışmanın temelidir.

Tanıma ve Değerlendirme

 • İlk görüşmede, anne/baba yada anne/baba/çocuk/genç ile birlikte sorun tanımlanır, aile bireylerinden bilgi alınır.
 • İkinci aşamada, sorun alanına göre, çocuk ya da genci tanıma amaçlı 2-3 görüşmelik duygusal ve akademik tanıma çalışmaları yapılır.
 • Bu süreç içinde, ailenin onayı alınarak, okul ve gerekli kurumlardan ek bilgi alınır. İhtiyaç durumunda genel sağlık durumu ile ilgili tıbbi, nörolojik ve/veya psikiyatrik muayene istenebilir.
 • Son aşamada toplanan bilgiler ve tanıma çalışmaları doğrultusunda anne/baba ya da anne/baba/çocuk/gence sorunla ilgili değerlendirme ve öneriler aktarılır.

Değerlendirme Sonrası Çalışmalar

 • Eğitim Danışmanlığı / Pedagojik Yönlendirme/ Bireysel Çalışma/ Grup Çalışması/ Psikodrama/ Psikoterapi, Oyun Terapisi, Dil Terapisi ve Özel Eğitim
 • Çalışmanın süresi ihtiyaca göre programlanır, hangi uzmanla yapılacağı, sorun alanına göre belirlenir.
 • Oluşturulan programın bitiminde tekrar bir değerlendirme yapılarak çalışmanın devamına ya da sonlandırılmasına karar verilir. Çalışmanın sonlandırılmasına karar verildiğinde izleme görüşmeleri aile ile planlanır.

Bizimle paylaştığınız bilgiler gizlidir.
Rapor istenildiği takdirde bir hafta süre verilmelidir.

 

Çalışma İlkelerimiz

Haftanın altı günü, 10.00- 20.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Seanslarımız tüm dünyada olduğu gibi 50 dakika sürmektedir. İlk görüşme ve değerlendirmelerle test uygulamaları 90 – 120 dakika sürmektedir.

Çalışmalarımızın aksamaması için, belirlenen gün ve saatte, randevunuza gecikmeden gelmeniz çok önemlidir, gecikmeden ötürü kaçırılan süre, görüşmenin sonuna eklenememektedir.

Randevunuzu değiştirmek veya iptal etmek istediğinizde, bizi 24 saat önceden arayabilirsiniz, pazartesi randevuları için de cumartesiden aramanızı rica ederiz. Zamanında iptal edilmeyen veya nedensiz gelinmeyen randevudan -bütün dünyada olduğu gibi- ücret talep edilir.

Randevularınızı bir gün önceden teyit etmeniz, çalışmalarımızın aksamasını önleyecektir. Bir sonraki randevunuzu, görüşmenin bitiminde, ilgili sekreterden alabilirsiniz, randevu teyidi sırasında -bir önceki randevunun üzerinden uzun bir süre geçmişse- sekreterimizden yeni ücreti öğrenebilir anlaşmazlık yaşanmasını önleyebilirsiniz.

Görüşme ücretleri, çalışmayı yapan uzmana ve yapılan çalışmaya göre değişir. Bireysel çalışmada, her görüşmenin sonunda nakit yada kredi kartı ile ödeme yapılır. Grup çalışmalarında, toplam ücretin yarısı ilk oturumdan önce, kalanı çalışmanın ortasında ödenir.

Telefon mesajlarınızı, genelde gün içinde cevaplayamadığımızdan, sizleri akşam veya ertesi sabah arayabilmekteyiz, 24 saat içinde aranmadığınızda lütfen tekrar aramaktan çekinmeyin. Acil durumlarda, acil olduğunu bildirin ve arama nedeninizi ayrıntılı olarak söyleyin, fırsat bulur bulmaz sizi aramaya çalışacağız.

uzman-psikolog-neriman-halim-ofis-6_1 uzman-psikolog-neriman-halim-ofis-4_1  uzman-psikolog-neriman-halim-ofis-1_1

BENİ ORAYA GÖTÜR